fbpx

Типи гідромоторів

Гідромотор – це механізм, що перетворює гідравлічну енергію (тиск) в механічну (крутний момент). Гідромотори відносяться до гідромашин об’ємного типу.

Основні технічні параметри гідромоторів

Робочий об’єм (питома подача), [см3 / об] – це числове значення об’єму рідини, яку потрібно пропустити через гідромотор, щоб його вал обернувся на 360 0.
Робочий тиск, [МПа, bar]
Крутний момент, [Н ∙ м]
Частота обертання, [об / хв]

Типи гідромоторів

• Шестеренні гідромотори;
• Героторні гідромотори;
• Пластинчасті гідромотори;
• Радіально – поршневі;
• Аксіально-поршневі гідромотори з похилим блоком;
• Аксіально-поршневі гідромотори з похилим диском;
• Багато тактні аксіально-поршневі гідромотори;
• Лінійні гідродвигуни (гідроциліндри);

Розглянемо більш детально типи гідромоторів.

Шестеренні гідромотори дуже схожі на роботу шестеренних насосів, відмінністю є виконувана функція, а саме обертання валу за рахунок тиску рідини на шестерні, в той час як в насосі – створення тиску шестернями, для прокачування технічної рідини. Також в гідронасосах присутня лінія щодо відведення рідини з зони підшипників.
Шестеренні гідромотори використовуються, коли технічні параметри не перевищують до 5000 об / хв і тиску до 200 bar.
Перевагою шестеренних гідромоторів є простота конструкції і експлуатації, а недоліком досить низький ККД (близько 0,9)

Героторні гідромотори виникли в слідстві удосконалення шестеренних гідромоторів. Перевагою героторних гідромоторів є високий крутний момент, при невеликих розмірах, а недоліком використання тиску до 21Мпа.
Пластинчасті гідромотори конструкційно бувають одноразової і дворазової дії. У свою чергу одноразової дії можуть бути реверсивні і регульовані, а дворазової дії, найчастіше, нереверсивні і нерегульовані. Дані типи гідромоторів в наслідок своєї конструкції широкого застосування не отримали.
Перевагами таких гідромоторів є низький шум, невисока вимогливість до чистоти рідини, а недоліками складність ущільнення пластин, невисокий ККД.

Радіально – поршневі гідромотори часто використовуються для приводу руху шнеків слабо текучих речовин, таких як бетон, глинистих сумішей, за рахунок дуже високого крутного моменту, який може досягати 32000 Нм при тисках до 35МПа, частоти обертання валу до 2000 об / хв. Конструкційно ці гідромотори бувають одноразової та багаторазової дії. Перевагою даних гідромоторів є високий крутний момент, можливість регулювання робочого об’єму, а недоліком складна конструкція, що часто виключає можливість ремонту, висока вартість.

Аксіально-поршневі гідромотори з похилим блоком походять від роторно – поршневих гідромашин, конструкційно з аксіальним розташуванням циліндрів, тобто циліндри розташовуються під кутом навколо осі обертання.
Гідромотори аксіально-поршневого типу часто використовуються в мобільних конструкціях, спец і сільгосптехніки для управління навісним обладнанням: підйомно-розвантажувальними механізмами, сівалки, жатками, ковшами і т.д.
Перевагами даного типу гідромоторів є робота при високому тиску, можливість регулювання робочого об’єму, а недоліками висока вартість і складна конструкція.

Аксіально-поршневі гідромотори з похилим диском стали популярними за рахунок можливості роботи при високому тиску, видаючи високий крутний момент і маючи високий ККД.

Багатотактні аксіально-поршневі гідромотори за рахунок компактності виконання і високих показниках тиску, часто використовуються в конструкціях гідропередач машин маршового ходу (кар’єрні крани). Перевагою даних типів гідромоторів є робота з тиском до 350 Бар, а недоліком мала частота обертання валу.

Лінійні гідромотори (двигуни) або гідроциліндри – це об’ємні гідродвигуни, які виконують лінійні поступальні рухи. Наша компанія виробляє різного типу гідроциліндри. Познайомитися з технічними можливостями і залишити запит на прорахунок ціни, Ви можете на сторінці «Виробництво гідроциліндрів».

Наша компанія займається комплексними поставками гідрообладнання, а саме гідроциліндрів, рукавів високого тиску (РВТ), маслостанцій, гідравлічних ущільнень, гідромоторів, гідророзподільників. Залишити запит або зв’язатися з менеджером ви можете на сторінці «Силова гідравліка»


    Погоджуюсь з політикою конфеденційності